EN RU CZ

Jiné akce

Řízené degustace vín

degustace

Chcete nasát atmosféru historického sklepního podzemí, kde lidé uskladňovali víno před více než 600 lety?

V našich vinných sklepích se můžete zúčastnit řízených degustací a dozvědět se tak více o historii vinných sklepů, pěstovaných odrůdách, tradiční výrobě vína tak jak ji znali naši pradědové, či ódickém zrání vín pod pyramidami. Navštivte náš vinařský areál a objednejte si prohlídku sklepního komplexu.


Svatby, rodinné a jiné oslavy

svatby-1

Již mnoho párů si řeklo své „ano“ pod širým nebem v pozadí s našimi vinicemi. Pro pořádání svateb a jiných oslav nabízíme k pronájmu velký sál s kapacitou 50 osob vybavený ozvučením, či komfortní historickou vinárnu pro 30 osob. K dispozici jsou také dvě moderně vybavené kuchyně.

svatby-2
svatby-3


Pronájem jezdeckých koní a poníků

pronájem-jezdeckých-koní-1

Nabízíme pronájem jezdeckých koní s instruktorkou za pouhých 300,- na hodinu. Využijte unikátní a ojedinělé možnosti prohlédnout si vinohrady a panorama jižní Moravy ze sedla na koňském hřbetu! Pro děti je zde možnost svézt se na poníkovi pod dohledem zkušené instruktorky.
Kontakt: Martina Obrdlíková, tel: +420 775 898 329 www.horses.tym.cz

pronájem-jezdeckých-koní-2


Dopravní služby

Otravuje vás cestování vlastním autem po dálnici? Přijeďte autobusem do Branišovic nebo vlakem do Bohutic a do našeho ubytovacího zařízení v Olbramovicích vás přiveze naše dopravní služba. Službu je možné využít i pro cyklistické výlety, či při návštěvách vinných sklepů. Kola dopravujeme v přívěsném vozíku. Cena za 1 km pro 4 osoby je 15,- Kč.


Koncerty pod širým nebem

koncerty-1

Rozlehlé prostory areálu jsou vhodným místem pro pořádání koncertů a jiných kulturních akcí pod širým nebem.

koncerty-2
koncerty-3


Sportovní aktivity

Pro ubytované hosty nabízíme zdarma možnost využití pískového hřiště na plážový volejbal, které je součástí areálu. Dále je možné si zdarma zahrát biliard, ruské kuželky, badminton, či pétanque.


Grilovací večery s táborákem

Teplé letní večery si už většina z nás snad ani nedokáže představit bez vůně kouře, grilovaného masa, špekáčků a marinád. Proto je i vám k dispozici v našem areálu ohniště a malý a velký venkovní gril.

grilovací-večery


Přednášky

Pokud máte zájem, rádi vás seznámíme s unikátní metodou biodynamického pěstování vinné révy a s výrobou vína v tzv. ódických zónách. Tato metoda vychází z prací Ruperta Shaldreka (teorie morfických polí), Rudolfa Steinera (biodynamické postupy) a Nicolase Jolyho (biodynamické vinařství). Všechny tyto metody omezují chemické zásahy do procesu pěstování a výroby vína.

přednášky-1
přednášky-2


Slavnosti vína

Pohanské slavnosti

Oslavy boha Dionýsa též zvané jako Bakchanálie. Ve starověkém Římě se oslavy boha Dionýsa většinou k večeru zvrhly v sexuální nevázanosti a pitky. Nejdříve začaly oslavy pokojným průvodem, v němž ženy (bakchantky) nesly obří falus v koši zakrytém plody, jako hlavní symbol síly a plodnosti. Viz www.znalecvin.cz/bakchanalie

Pohanské-slavnosti

Burčákobraní

Na přelomu srpna a září pořádá Spolek vinařů Olbramovice, o.s. ve farské zahradě Burčákobraní. K poslechu vám zahraje cimbálová muzika, občerstvení zajištěno.

Slavnosti vinobraní

V půli měsíce září pořádá Vinařský spolek Olbramovice slavnosti vinobraní s cimbálovou muzikou, vínem, burčákem a pohoštěním. Místo konání obecní dům, začátek ve 14.00 hod.

Svěcení vína

Svěcení mladých vín s ochutnávkou a kulturním programem. Tradiční vinařský svátek pořádaný 27. prosince ve farním kostele sv. Jakuba.

svěcení-vína